36ΤΗ NATIONAL SELECTION CONFERENCE:THESSALONIKΙ

Τα συγχαρητήριά μας στο μαθητή της Γ’ τάξης Λυκείου του σχολείου μας Κατσώνη Γεώργιο που μετά την επιτυχή συμμετοχή του στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο Νέων Ελλάδας το Δεκέμβριο του 2017, προκρίθηκε να συμμετάσχει στο Luxembourg International Forum που θα λάβει χώρα στο Λουξεμβούργο, λόγω της επιλογής του στην 36η Εθνική Συνδιάσκεψη Επιλογής.

Oι ημερομηνίες του συνεδρίου είναι 30 Αυγούστου με 2 Σεπτεμβρίου 2018. Είναι ένα πολλά υποσχόμενο event που θα συγκεντρώσει περίπου 200 συμμετέχοντες από όλη την Ευρώπη και αξίζει να σημειωθεί ότι τόσο στην προετοιμασία όσο και στη Διάσκεψη η γλώσσα που χρησιμοποιείται είναι τα αγγλικά.

Σαν υπεύθυνη καθηγήτρια που στήριξε αυτό το εγχείρημα, εύχομαι αυτή να είναι η αρχή για μεγαλύτερες διεθνείς επιτυχίες!

Αναστασιάδου Δήμητρα