Η ορχήστρα και η χορωδία μαθητών και καθηγητών του 1ου ΓΕ.Λ. Θέρμης και το μουσικό σχήμα Τα πάντα ρει

σας προσκαλούν στη μουσική εκδήλωση - αφιέρωμα στη μελοποιημένη ποίηση

Πόσο γλυκός του στίχου, αλήθεια, ο ρυθμός!

Η εκδήλωση πραγματοποιείται την Κυριακή 21 Απριλίου 2024 στις 19:30 στο Πολιτιστικό Κέντρο Δήμου Θέρμης.

Η είσοδος είναι ελεύθερη.

afisa1

Δείτε το  με αριθμό πρωτ. 1010/2024 έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού (ΥΠΑΙΘΑ) με Θέμα «Ενημέρωση σχετικά με τις απουσίες μαθητών/τριών λόγω COVID-19, για το σχολικό έτος 2023-2024»  ΕΔΩ.

Δείτε το με αριθμό πρωτ. 1008/2024 έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού (ΥΠΑΙΘΑ) με Θέμα «Ενημέρωση για τη λήψη μέτρων προστασίας για τη μείωση μετάδοσης λοιμώξεων του αναπνευστικού» ΕΔΩ.

Δείτε το πρόγραμμα της Α'  Λυκείου εδώ.

Δείτε το πρόγραμμα της Β'  Λυκείου εδώ.

Δείτε το πρόγραμμα της  Γ' Λυκείου εδώ.

Τη φετική σχολική χρονιά 2023-24, κάθε Δευτέρα θα παρευρίσκονται στο σχολείο μας η ψυχολόγος και η κοινωνική λειτουργός της ΕΔΥ (Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης)  με σκοπό να παρέχουν τις υπηρεσίες τους. Η υποστήριξη θα αφορά τους μαθητές, τους γονείς τους, καθώς και το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου.

Όσοι επιθυμείτε να προγραμματίσετε συνάντηση με την Κοινωνική Λειτουργό ή/και με την Ψυχολόγο, μπορείτε να επικοινωνήσετε τηλεφωνικά με το σχολείο  στο τηλ. 2310461421.

Ενημερωθείτε για το  8o Σ.Δ.Ε.Υ. Σχολικά Δίκτυα Εκπαιδευτικής Υποστήριξης - 1o Α ΚΕΔΑΣΥ - ΟΜΑΔΑ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ