IMG 0003

Η επέτειος του Πολυτεχνείου γιορτάστηκε φέτος στο σχολείο μας με την παρουσίαση της παράστασης : "ANTIGONES: Η γραμματική της σκέψης και η ηθική της σύγκρουσης"  βασισμένο στην τραγωδία του Σοφοκλή Αντιγόνη, σε σκηνοθεσία Ιωάννας Ευθυμιάδου - Σμαράγδας Τσιφουτίδου.  Η χορωδία έκλεισε το αφιέρωμα με τραγούδια της εποχής υπό την καθοδήγηση του  κ. Θεολόγη Καρκαλέτση.  Υπεύθυνη για τη γιορτή ήταν επίσης η καθηγήρια Δέσποινα Παπαδοπούλου η οποία ανέλαβε το εικαστικό μέρος του αφιερώματος.

photo2 28 photo1 28

Για τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου το σχολείο μας όπως κάθε χρόνο διοργάνωσε και πραγματοποίησε την σχολική του γιορτή την Τρίτη 27 Οκτωβρίου. Η εκδήλωση έλαβε χώρα στο Πολιτιστικό Κέντρο Θέρμης, οι δε καθηγητές που την ανέλαβαν είναι η κ. Λάγιου Ευτέρπη και η κ. Πασχαλίδου Μαρία. Το μουσικό μέρος της εκδήλωσης (ενορχήστρωση μουσικών οργάνων και διδασκαλία χορωδίας) έφερε εις πέρας ο κ. Καρκαλέτσης Θεολόγης.