Η επέτειος του Πολυτεχνείου γιορτάστηκε φέτος στο σχολείο μας με την παρουσίαση της παράστασης : "ANTIGONES: Η γραμματική της σκέψης και η ηθική της σύγκρουσης" βασισμένο στην τραγωδία του Σοφοκλή Αντιγόνη, σε σκηνοθεσία Ιωάννας Ευθυμιάδου - Σμαράγδας Τσιφουτίδου. Η χορωδία έκλεισε το αφιέρωμα με τραγούδια της εποχής υπό την καθοδήγηση του κ. Θεολόγη Καρκαλέτση. Υπεύθυνη για τη γιορτή ήταν επίσης η καθηγήρια Δέσποινα Παπαδοπούλου η οποία ανέλαβε το εικαστικό μέρος του αφιερώματος.
Για τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου το σχολείο μας όπως κάθε χρόνο διοργάνωσε και πραγματοποίησε την σχολική του γιορτή την Τρίτη 27 Οκτωβρίου. Η εκδήλωση έλαβε χώρα στο Πολιτιστικό Κέντρο Θέρμης, οι δε καθηγητές που την ανέλαβαν είναι η κ. Λάγιου Ευτέρπη και η κ. Πασχαλίδου Μαρία. Το μουσικό μέρος της εκδήλωσης (ενορχήστρωση μουσικών οργάνων και διδασκαλία χορωδίας) έφερε εις πέρας ο κ. Καρκαλέτσης Θεολόγης.