Η επέτειος του Πολυτεχνείου γιορτάστηκε φέτος στο σχολείο μας με την παρουσίαση της παράστασης : "ANTIGONES: Η γραμματική της σκέψης και η ηθική της σύγκρουσης" βασισμένο στην τραγωδία του Σοφοκλή Αντιγόνη, σε σκηνοθεσία Ιωάννας Ευθυμιάδου - Σμαράγδας Τσιφουτίδου. Η χορωδία έκλεισε το αφιέρωμα με τραγούδια της εποχής υπό την καθοδήγηση του κ. Θεολόγη Καρκαλέτση. Υπεύθυνη για τη γιορτή ήταν επίσης η καθηγήρια Δέσποινα Παπαδοπούλου η οποία ανέλαβε το εικαστικό μέρος του αφιερώματος.