photo2 28 photo1 28

Για τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου το σχολείο μας όπως κάθε χρόνο διοργάνωσε και πραγματοποίησε την σχολική του γιορτή την Τρίτη 27 Οκτωβρίου. Η εκδήλωση έλαβε χώρα στο Πολιτιστικό Κέντρο Θέρμης, οι δε καθηγητές που την ανέλαβαν είναι η κ. Λάγιου Ευτέρπη και η κ. Πασχαλίδου Μαρία. Το μουσικό μέρος της εκδήλωσης (ενορχήστρωση μουσικών οργάνων και διδασκαλία χορωδίας) έφερε εις πέρας ο κ. Καρκαλέτσης Θεολόγης.

Την δε επόμενη μέρα του επίσημου εορτασμού, το σχολείο μας επωμίστηκε την ευθύνη από το Δήμο Θέρμης αφ' ενός μεν για τον συντονισμό της παρέλασης, αφ΄ετέρου δε της εκφώνησης λόγου πανηγυρικού για την απόδοση τιμών με κάθε επισημότητα.  Η γενική εποπτεία της παρέλασης αλλά και αυτή του σχολείου μας καθοδηγήθηκε από την γυμνάστριά μας κ. Κουτσοδημάκη Κων/να.  Οι μαθητές και μαθήτριές μας αξίζουν συγχαρητήρια για την συγκροτημένη παρουσία τους.  Τέλος τα χρέη τελετάρχου καθώς και την εκφώνηση του πανηγυρικού έκανε η κ. Χούνδρη Αναστασία.

Document page 001

Document page 002