Την Πέμπτη 8 Μαρτίου 2018 είχαμε τη χαρά να δούμε ζωντανά τη δημιουργία ενός έργου τέχνης σε έναν από τους πιο περίοπτους τοίχους του σχολείου μας.  Η χαρά μας ήταν μάλιστα διπλή γιατί το έργο αυτό το δημιούργησαν  τρεις μαθήτριες του σχολείου μας η Καραμήτρου Θεοφύλακτη, η Σοφιολάκη Ευαγγελία και η Τσαντοπούλου Χριστίνα.  Το τελικό αποτέλεσμα που ξεπέρασε κάθε προσδοκία διακρίνεται για τα έντονα χρώματα που συνδιάζονται αρμονικά μεταξύ τους σε μία σύνθεση που εντυπωσιάζει και χαρίζει χρώμα και τέχνη σε έναν από τους πιο πολυσύχναστους χώρους του σχολείου μας.

Ευχαριστούμε πολύ τις τρεις μαθήτριες και περιμένουμε και άλλες τέτοιες δημιουργικές εικαστικές εκπλήξεις τόσο από τις τρεις όσο κι από τους άλλους μαθητές.

IMG 20180308 114937 BURST1  IMG 20180308 114850 BURST1