Το Μοντέλο Ηνωμένων Εθνών (επίσης γνωστό ως «MUN») είναι ένα εκπαιδευτικό συνέδριο - προσομοίωση των οργάνων και των εργασιών του Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών.
Φέτος το σχολείο μας εκπροσώπησε επάξια τη Ρωσία και τη Σερβία και στις οκτώ επιτροπές διαβουλεύσεων του Ο.Η.Ε. Συνολικά πήραν μέρος 16 μαθητές/τριες. Οι 14 με την καθοδήγηση της κ. Δήμητρας Αναστασιάδου, καθηγήτριας αγγλικών και οι δύο (για πρώτη φορά στη διοργάνωση αυτή) στα Γερμανικά με υπεύθυνη καθηγήτρια την κ. Εύη Παναγιωτίδου.
Οι μαθητές/τριες που συμμετείχαν είναι:
ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΜΕΛΙΝΑ
ΜΟΥΣΙΟΣ ΑΡΗΣ
ΝΕΡΑΝΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΟΡΦΑΝΙΔΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΣΜΑΣ
ΠΕΛΙΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΤΑΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
ΧΡΥΣΟΥΛΗ STEPHENSONΠΗΝΕΛΟΠΗ ΘΑΛΕΙΑ
ΜΗΛΙΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
ΜΑΣΓΑΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΔΙΑΜΑΝΤΗ ΜΑΡΙΑ
ΚΟΑΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΛΗΜΝΙΩΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
ΜΠΡΖΟΣΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Μεγάλη επιτυχία και πολύ σημαντική διάκριση για το σχολείο μας αποτελεί το ρεκόρ βραβείων που απέσπασαν οι μαθητές μας, το οποίο θα αποτελέσει αναμφίβολα πρότυπο για τη συνέχεια.
Όλοι είναι άξιοι συγχαρητηρίων και ιδιαίτερα οι έξι που διακρίθηκαν σε σύνολο 9 επιτροπών διαβουλεύσεων και βραβεύτηκαν ως καλύτεροι διπλωμάτες στις Επιτροπές που συμμετείχαν!
![photomun2](/autosch/joomla3/images/documents/2023-2024/photos/mun/photomun2.jpg)
![1709798770462](/autosch/joomla3/images/documents/2023-2024/photos/mun/1709798770462.jpg)
![1709798770379](/autosch/joomla3/images/documents/2023-2024/photos/mun/1709798770379.jpg)
![1709798770439](/autosch/joomla3/images/documents/2023-2024/photos/mun/1709798770439.jpg)
![1709798770485](/autosch/joomla3/images/documents/2023-2024/photos/mun/1709798770485.jpg)
![1709798770403](/autosch/joomla3/images/documents/2023-2024/photos/mun/1709798770403.jpg)
![1709798770462](/autosch/joomla3/images/documents/2023-2024/photos/mun/1709798770462.jpg)