Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η εκδρομή ομάδας μαθητών/τριών της Β΄ Λυκείου, με τη συμμετοχή και τριών μαθητριών της Γ΄ Λυκείου, στην Πράγα, για τη συμμετοχή του σχολείου μας στο 3ο Διεθνές Μαθητικό Συνέδριο. Προηγήθηκε συστηματική και οργανωμένη κατά ομάδες εργασία των μαθητών/τριών που συμμετείχαν και το αποτέλεσμα μας δικαίωσε πλήρως! Η ταινία που δημιουργήσαμε με θέμα: Άγιοι Κύριλλος και Μεθόδιος, Φωτιστές των Σλάβων, άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις! Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν σε όλα τα παιδιά που εργάστηκαν φιλότιμα και πρόσφερε ο καθένας στον τομέα που ανέλαβε!

Βέβαια, η παρακολούθηση του Συνεδρίου συνδυάστηκε με ξεναγήσεις τόσο στην πόλη της Πράγας, όσο και στις γειτονικές πόλεις της Βιέννης και της Δρέσδης. Επίσης, στην Πράγα επισκεφτήκαμε και το περίφημο Τεχνολογικό μουσείο.

Παρακάτω, μπορείτε να δείτε και σεις την ταινία που δημιούργησαν οι μαθητές/τριές μας για το Συνέδριο, αλλά και να πάρετε μια γεύση από την εκδρομή μας μέσα από τις φωτογραφίες μας!

Οι υπεύθυνες καθηγήτριες

Κούμαλα Γεωργία, Ματσκίδου Ελένη, Παπαδοπούλου Ζαφείρα